Akın Öztürk ile Metin İyidil vatana ihanetten yargılanacak:
16 Temmuz 2016 11:06 tarihinde eklendi.
Akın Öztürk ile Metin İyidil vatana ihanetten yargılanacak:

Eski Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Akın Öztürk ile Kara Kuvvetleri Eğitim ve Doktrin Komutanlığı Muhabere ve Destek Eğitim Komutanı Korgeneral Metin İyidil, vatana ihanet suçundan yargılanacak.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, darbe girişimiyle ilgili olarak Atatürk Havalimanı’ndan açıklama yaptı.

Erdoğan , “Marmaris’teydim, ben hareket ettikten sonra oraları da bombalamışlar” dedi. “Benim genel sekreterimi alıp götürdüler. Ne yapacaksınız benim genel sekreterimi almakla” diyen Erdoğan, rehin alındığı öne sürülen Genel Kurmay Başkanı Hulis Akar’ın durumuyla ilgili olarak “Genelkurmay Başkanımızın durmunu bilemiyorum” şeklinde konuştu.

Türkiye, 12 Eylül 1980’den yaklaşık 36 yıl sonra ilk kez darbe girişimine sahne oldu.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, darbe girişimine ilişkin olarak yaptığı açıklamada, “Benim genel sekreterimi alıp götürdüler. Ne yapacaksınız benim genel sekreterimi almakla. Genelkurmay Başkanımızın durumunu bilemiyorum” dedi.

[Haber görseli]

Atatürk Havalimanı’nda açıklamalar Tayyip Erdoğan’ın açıklamaları şöyle:

“Değerli arkadaşlar bildiğiniz gibi, öğleden sonra bir hareketlilik ne yazık ki TSK’nın içinde mevcuttu ve bu hareketliliğin neticesinde de TSK’nın içinde bir azınlık ne yazık ki ülkemizin birliğine, beraberliğine, bütünlüğüne, hazmedemeyen, milletimizin birliğini beraberliğini kabullenemeyen bu grup, daha önceden söylediğim gibi Paralel Devlet yapılanmasının bir ürünüydü. TSK’nın içinde de Emniyet’te de devletin diğer kurumlarında da yer bulmuş, her türlü kılığa girmiş.

Şu anda yapılan hareket ihanet hareketidir. Ayaklanma hareketidir. Bu vatana ihanet hareketinin bedelini çok ağır şekilde ödeyecekler. Milletin oylarıyla işybaşına gelmiş bir hükümete, milletin oylarıyla başkomutahn olarak Tayyip Erdoğan’ı hazmedemeyişleri onlar için bir bitiş olmayacak. Şunu bilmelerini istiyorum, biz bu şyola, bu kutlu davaya başımızı koymuşuz. Biz canımızla, kefenimizle bu yola çıkmışız. Eninde sonunda şu anda buçıkış, bu hareket Allah’ın büyük bir lütfu. Bu tertemiz olması gereken TSK’nın temizlenmesine vesileolacak bir harekettir. Şu anda Ağustos başında YAŞ var, YAŞ öncesinde böyle bir aımın atılmış olması manidardır. Birileri ne olacağını çok iyi kestirdiler, onun için de böyle bir adımı attılar

Türkiye eski Türkiye değil. Yeni Türkiye’nin dravranış biçimleri çok daha farklıdır. Bakın şu andaşu çatısı altında bulunduumuz Atatürk Havalimanı, kısa bir süre önce DAİŞ militanlarının adeta işgaline uğramış ve onlarca insanı kaybettik. Şimdi de Paralel Devlet Yapılanması’nın işgali söz konusu Havalimanı üstünde F16’lar düşüyor. Biz bu F16’ları neden aldık. Düşmana karşı aldık. Bfunları uçuranlar, düşünebiliyokr musunuz şu anda bu havalimanına normal yolcuların inmesine kalkmasına bile müsaade etmiyor. Cumhurbaşkanını da tehdit ediyor. Ben buraya gelmeden önce, farklı bir yerdeydim, Marmaris’te. Ayrıldığım yerde, oraları ne yazık ki aynı şekilde bombalamışlar. Buraya girişimizi takip edemediler. Aynı şekilde devletin kurumlarına MİT’e, Cumhurbaşkanlığı, Başbakanlığa ve benim genel sekreterimi alıp göitürdüler. Ne yapacaksınız benim genel sekreterimi almakla. Genelkurmay Başkanımızın durmunu bilemiyorum.

Ordumuzun üst derecedeki bütün komutanlarına sesleniyorum: Sizler inanıyorum ki bu milletin değerlerine sahipsiniz. Bir de bu milletin değerlerine sahip olduğunu zannettiğimiz komuta kademelerinde arkadaşlarımız oldu. Onlar bu ülkenin değerlerine sadık değillerdi. Onlan Pensilvanya’dan talimat alıyorlardı. Aynı şekilde, er erbaş bütün askerimize sesleniyorum. Sizler bizim evladımızsınız, Mehmetçiğimizsiniz. Mehmedimiz olarak, karşımıza bulunan halka, sizin anne babalarınıza silah doğrultmanızı doğru bulmam mümkün değil”

Son durum nasıl?

Sayısal durumları bilmiyoruz ama Bakanlar Kurulumuz çalışmalarını sürdürüyor. Başbakanımız da kısa sürede onlarla birlikte olacak.

Şu anda Türkiye genelinde milyonlarca vatandaş sokaklarda.


Etiketler : indirim haberi,indirim haberleri,
Yazar
Yorumlar

Bu Yazıya 0 Yorum Yapılmış

Henüz yorum yapılmamış

Copyright © 2013. Tüm Hakları saklıdır. GulSohbet.Net
yukarıya Çık
Sorgu Sayısı: 50 Yüklenme Süresi: 0,4600,460