Kazandibi Tarifi ve Kazandibi Görselleri
19 Nisan 2016 20:58 tarihinde eklendi.
Kazandibi Tarifi ve Kazandibi Görselleri

Kazandibi Tarifi ve Kazandibi Görselleri

MALZEMELERİ: 1,5 kg süt 1,5 su bardak şeker 6 yemek kaşık pirinç unu 3 yemek kaşık nişasta 1 yemek kaşık sana yağ Yakmak İçin; 1 yemek kaşık sana yağ 3 yemek kaşık şeker HAZIRLANMASI: İlk olarak tencereye süt, şeker, pirinç unu, nişasta eklenerek çırpma teliyle hiç topak kalmayacak şekilde çırpın. Ardından ocağa alınarak karıştırılarak pişirin. Krema kaynamaya başlayınca 3 dakika daha kaynatın ardından 1 yemek kaşık sana yağ ilave edilerek tekrar karıştırın. Kremamız hazır. Yakma işlemine geçelim. Fırın tepsisine 1 yemek kaşık sana yağ sürün ve şekeri üzerine serpin onun üzerine de pişirmiş olduğumuz kremayı ilave edin. Ocakn en büyük gözü yakılıp yarıma kısılır yavaş yavaş tepsiyi çevirerek altı yakılır. Bu işlem yaklaşık 10 dakika sürüyor. Yakma işlemi bittikten sonra tepside ılıdıktan sonra buzdolabında soğuyana kadar bekletin. Ardından dilimleyerek servise sunun. İsteyen dilimledikten sonra rulo şeklinde de sara bilir. Afiyetler olsun.

MALZEMELERİ:
1,5 kg süt
1,5 su bardak şeker
6 yemek kaşık pirinç unu
3 yemek kaşık nişasta
1 yemek kaşık sana yağ
Yakmak İçin;
1 yemek kaşık sana yağ
3 yemek kaşık şeker
HAZIRLANMASI:
İlk olarak tencereye süt, şeker, pirinç unu, nişasta eklenerek çırpma teliyle hiç topak kalmayacak şekilde çırpın. Ardından ocağa alınarak karıştırılarak pişirin. Krema kaynamaya başlayınca 3 dakika daha kaynatın ardından 1 yemek kaşık sana yağ ilave edilerek tekrar karıştırın. Kremamız hazır. Yakma işlemine geçelim.
Fırın tepsisine 1 yemek kaşık sana yağ sürün ve şekeri üzerine serpin onun üzerine de pişirmiş olduğumuz kremayı ilave edin. Ocakn en büyük gözü yakılıp yarıma kısılır yavaş yavaş tepsiyi çevirerek altı yakılır.
Bu işlem yaklaşık 10 dakika sürüyor. Yakma işlemi bittikten sonra tepside ılıdıktan sonra buzdolabında soğuyana kadar bekletin. Ardından dilimleyerek servise sunun. İsteyen dilimledikten sonra rulo şeklinde de sara bilir.
Afiyetler olsun.


Etiketler : indirim haberi,indirim haberleri, , , , ,
Yazar
Yorumlar

Bu Yazıya 0 Yorum Yapılmış

Henüz yorum yapılmamış

Copyright © 2013. Tüm Hakları saklıdır. GulSohbet.Net
yukarıya Çık
Sorgu Sayısı: 47 Yüklenme Süresi: 0,7370,737