Reza Zarrab ile Ebru Gündeş St. Kitts Adası Vatandaşlığına Başvurmuş
9 Haziran 2016 23:39 tarihinde eklendi.
Reza Zarrab ile Ebru Gündeş St. Kitts Adası Vatandaşlığına Başvurmuş

Reza Zarrab ile Ebru Gündeş St. Kitts Adası Vatandaşlığına Başvurmuş;

Reza Zarrab’ın tutuklatan Başsavcı Bharara, kefaletle serbest kalmaması için mahkemeye, Zarrab ile Ebru Gündeş’in St. Kitts Adası vatandaşlığına başvurduğu belgeyi de sundu.

Reza Zarrab ile Ebru Gündeş St. Kitts Adası Vatandaşlığına Başvurmuş

ABD‘de tutuklu bulunan Reza Zarrab‘ın (Rıza Sarraf) kefalet başvurusu için kararın verilmesine bir kaç gün kala Başsavcı Preet Bharara, mahkemeye sunduğu yeni belgelerle Zarrab’ın serbet kalmasını zorlaştırdı.

Belgee arasında Zarrab ile Ebru Gündeş‘in St. Kitts Adası vatandaşlığına başvurusuda var.

YÜZ BİNLERCE SAYFA DELİL SAVCININ ELİNDE

New York Güney Bölgesi Federal Mahkemesi’ndeki ilk duruşmada Zarrab ile ilgili ellerinde yüz binlerce sayfa belge olduğunu ve bu belgeler üzerinde keşif yapmaları gerektiğini belirterek yargıçtan kendilerine süre verilmesini isteyen Başsavcı‘nın ofisi mahkemeye 222 sayfa belge yağdırdı. ABD‘de Zarrab davası henüz kefalet başvurusu aşamasında olduğu için; başsavcılık, Zarrab’ın avukatı Benjamin Brafman’ın, “Müvekkilim tutuklandığındaki ilk sorgulamasında, İngilizcesi yetersiz olduğundan soruları doğru anlayamadı, FBI kendisine tercüman ayarlamadı, avukat tutma hakkı olduğu söylenmedi ve iddianamede belirtildiği gibi ‘Farsça okuyamıyor'” şeklindeki iddialarına karşı, Zarrab’ın İngilizce bildiği ve Farsça okuduğunu gösteren belgeleri mahkemeye sunarak, yargıçtan kefalet başvurusunun reddedilmesini istedi.

Zarrab’ın 1 Kasım 2015 tarihinden başlayarak 19 Mart 2016’da bindiği THY‘nin Miamiuçağından yaptığı 146 sayfadan oluşan WhatsApp’taki tüm İngilizce yazışmaları mahkemeye delil olarak sunuldu.


Etiketler : indirim haberi,indirim haberleri, , , , ,
Yazar
Yorumlar

Bu Yazıya 0 Yorum Yapılmış

Henüz yorum yapılmamış

Copyright © 2013. Tüm Hakları saklıdır. GulSohbet.Net
yukarıya Çık
Sorgu Sayısı: 47 Yüklenme Süresi: 0,2660,266