Son Dakika Haberleri: TSK: Helikopter füze ile düşürülmüş olabilir
19 Mayıs 2016 13:17 tarihinde eklendi.
Son Dakika Haberleri: TSK: Helikopter füze ile düşürülmüş olabilir

“BAŞKA BİR GÖREV İÇİN BÖLGEDE BULUNAN 2 HELİKOPTER,  ÇATIŞMA BÖLGESİNE SEVK EDİLMİŞTİR”

Hakkari Çukurca’da düşen helikopter ile ilgili son dakika haberleri gelmeye devam ediyor. TSK Çukurca’da düşen helikopter hakkında flaş bir açıklama yaptı. Daha önce teknik bir arızadan dolayı düştüğü açıklanan helikopterle ilgili TSK “Helikopter füze ile düşürülmüş olabilir” dedi. İşte Hakkari’den gelen son dakika haberleri..

guls

Genelkurmay Başkanlığı,  13 Mayıs 2016 tarihinde, Hakkari Çukurca’da düşen helikopter ile ilgili açıklama yaptı. Açıklamada, “Bir helikopterin, terörist unsurların yerden açtığı ateş sonucu muhtemelen yerden havaya atılan ve cinsi henüz belirlenemeyen, füze olabileceği değerlendirilen bir hava savunma silahı ile vurularak düşürülmüş olabileceği kanaatine varılmıştır” denildi.

“BAŞKA BİR GÖREV İÇİN BÖLGEDE BULUNAN 2 HELİKOPTER,  ÇATIŞMA BÖLGESİNE SEVK EDİLMİŞTİR”

Genelkurmay Başkanlığı tarafından yapılan açıklama şöyle;  “13 Mayıs 2016 tarihinde, Hakkâri ili Çukurca/Çığlı 2136 Rakımlı Tepe Üs Bölgesine bölücü terör örgütü mensubu teröristler tarafından bir saldırı gerçekleştirilmiştir. Teröristlerin etkisiz hale getirilmesi maksadıyla; Saldırı esnasında başka bir bölgede görev yapmakta olan Hava Kuvvetlerine ait iki adet F-16 uçağı çatışma bölgesine sevk edilmiş, görülen ve bilinen hedefler ateş altına alınmış, İnsansız Hava Araçları ve takviye birlikler bölgeye gönderilmiş, Başka bir görevin icrası için bölgede bulunan iki taarruz helikopteri, birliklerimize ateş desteği sağlamak maksadıyla çatışma bölgesine sevk edilmiştir.


Etiketler : indirim haberi,indirim haberleri, ,
Yazar
Yorumlar

Bu Yazıya 0 Yorum Yapılmış

Henüz yorum yapılmamış

Copyright © 2013. Tüm Hakları saklıdır. GulSohbet.Net
yukarıya Çık
Sorgu Sayısı: 49 Yüklenme Süresi: 0,2640,264